FIBERGLASS - sklolaminát

okna, dveře, balkónové a lodžiové zábradlí - konstrukce

Laminát je materiál známý pro jeho pevnost, odolnost a funkčnost. Jako stavební materiál není sklolaminát nic nového. Ale až donedávna nebylo možné dosáhnout   výroby složitých profilů, požadovaných pro okenní konstrukce. Inovativní řešení konstrukce okenního rámu našeho dodavatele, řeší tyto problémy a dnes si můžete od nás koupit sklolaminátové dveře a okna, která si udrží svou krásu v každém ročním období, v každém prostředí.

Laminát je odolný proti vodě, chladu, teplu, hmyzu, slanému vzduchu a ultrafialovému záření - všem tradiční nepřátelům oken a dveří. Na rozdíl od dřeva, sklolaminátové rámy nepraskají od sucha, neboptnají, nekroutí se. Na rozdíl od hlinikových konstrukcí jsou nevodivé, nepromzrají, nekumulují teplo. A co víc, protože laminátové rámy jsou v podstatě skleněná vlákna a pryskyřice, rámy se rozpínají a smršťují velmi málo a přibližně ve stejné míře jako sklo. To klade menší důraz na těsnění a zvyšuje jejich životnost a účinnost.

Laminát je také populární, protože stejně jako u okenních rámů dřevěných, můžete jej lakovat dle Vašich představ. Ale je tu jeden důležitý rozdíl, nemusíte používat k ošetření sklolaminátového rámu toxické konzervační látky, aby se zabránilo hnilobě, rozkladu, napadení škůdci.

Laminátové rámy jsou také populární v kombinaci se dřevem, protože dřevěné dýhy mohou být přidány do interiéru. To vám dává to nejlepší z obou světů: Trvanlivost sklolaminátu rámu exteriéru a teplo a krásu dřeva interiéru.

Obecný názor, že okna sklolaminátová jsou dražší než okna a dveře vyrobené z vinylu nebo ze dřeva, není pravdivý -  laminátové dveře a okna zvyšují svojí hodnotu v průběhu času. Jejich přitažlivost zvyšuje hodnotu vašeho domova, mnohonásobně více, než při použití ostatních okenních materiálů. Neméně důležité je - jejich odolnost a dlouhá životnost jim umožní držet svou hodnotu po celá léta.